close
چت روم

آبراموویچ اینگونه "آبراموویچ" شد

آبراموویچ اینگونه "آبراموویچ" شد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ژوئن 2003 بود که رومن آبراموویچ باشگاه چلسی را خرید و مالک این باشگاه لندنی شد. خریدهای پشت سر هم او باعث شد این مولتی میلیاردر روس خیلی زود در قاب صفحات ورزشی جهان جا باز کند. مردی که ثروت او بیش از 14 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که باعث می‌شود آبراموویچ 15 فرد ثروتمند جهان باشد.

مالک میلیاردر چلسی زندگی شخصی‌اش را خیلی بد شروع کرد. پدر و مادر او قبل از این که آبراموویچ چهار ساله شود، از دنیا رفتند تا آبراموویچ که تا 16 سالگی سرمایه بسیار ناچیزی داشت کم‌کم به یکی از غول‌های میلیاردر جهان تبدیل شود.

تجارت آبراموویچ از دوران سربازی او شروع شد که آبراموویچ گازوئیل‌های سرقتی را به فرمانده‌هان خود می فروخت، پس از یک دوره کوتاه در ارتش شوروی به عنوان یک دلال خرید و فروش در روسیه و سپس به عنوان یک مکانیک مشغول به کار شد.

هوش بالای اقتصادی آبراموویچ از سال 1987 شروع شد که آبراموویچ هدیه دو هزار دلاری پدرزن خود را برای سرمایه‌گذاری به کار بست. آبراموویچ این مقدار پول را در آن سال صرف قاچاق کالا از بازار سیاه برای فروش در مسکو استفاده کرد. کم‌کم سرمایه آبراموویچ دو برابر، سه برابر و بیشتر و بیشتر شد.

در سال 1987 اصلاحات اقتصادی توسط رهبر موقت شوروی، میخایل گورباچف فرصت خوبی را برای رومن آبراموویچ به وجود آورد. فرصتی که باعث شد آبراموویچ به صرفه اقتصادی خود جنبه قانونی ببخشد. او به همراه همسرش کارخانه عروسک سازی در روسیه دایر کرد. کم‌کم سود آبراموویچ بیشتر شد و باعث شد این میلیاردر روس وارد صنعت نفت و کشتیرانی شود. او با سرمایه فراوانی که به دست آورده بود چندین کارخانه نفتی در روسیه ایجاد کرد.

او تا آنجایی پیش رفت که در سال 1993 به جرم سرقت از اموال عمومی به زندان انداخته شد. در پرونده‌ کاری او اتهامات زیادی دیده می‌شود.

* املاک و دارایی

آبراموویچ در سراسر جهان خانه و ویلا دارد. در انگلیس شش آپارتمان و یک ویلا دارد. او در روسیه ، آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز چندین ویلا دارد . هر چند که گفته می‌شود که چندین املاک او به دلیل طلاق همسر سابقش ایرینا باز می‌گردد.

همچنین گفته می‌شود آبراموویچ در 22 حساب بانکی خود در سراسر جهان 72 میلیون پوند دارد و بیش از 25 میلیون پوند سهام دارد. هر چند آبراموویچ در دنیای اقتصاد خیلی هم خوش شانس نبوده است. او در جریان بحران اقتصادی چیزی نزدیک به 20 میلیون دلار ضرر کرد.

املاک و دارایی های معروف رومن آبراموویچ به این شرح است:

مجموعه سنت بارت :‌مجموعه ای که چندین هزار متر مربع وسعت دارد. رومن برای خرید این مجموعه 90 میلیون دلار هزینه کرده است.
- ویلای ریویرا :‌ویلای سابق شاهزاده سابق انگلیس در سال 1936. رومن این خانه را 27 میلیون دلار خریده است.

- خانه اسکی : ‌ویلای شیک با 11 اتاق خواب با بیش از 36 میلیون دلار که داشتن زمین اسکی ویژگی جالب آن است.

- بوئینگ 767 :‌یک بوئینگ 767 خصوصی با امکانات کامل.

کشتی : سه کشتی دریایی مسافربری غول پیکر که هر کدام به طور تقریبی 590 میلیون دلار قیمت دارد.

اتوموبیل ها :‌یک پورشه . یک فراری FXX . یک بوگاتی . یک مازراتی کورسا. یک فراری 360 و چندین خودرو دیگر.

باشگاه چلسی :‌او در سال 2003 با قیمتی معادل 233 میلیون دلار باشگاه چلسی را خریداری کرد.

مجموعه هنرهای معاصر‌:‌آبراموویچ با خرید 86 میلیون دلاری آثار گرانقیمت هنری دارد.

البته باید توجه داشت که اینها تنها بخشی از املاک و دارایی مولتی میلیاردر روس است که در زندگی شخصی خود برخلاف چهره کم حرفش بسیار پر حاشیه بوده است.طبقه بندی: آخرین اخبار ورزشی،
برچسب ها:آبراموویچ اینگونه "آبراموویچ" شد، آبراموویچ،
امتیاز : :: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0
تعداد بازدید مطلب : 181
[ شنبه 31 / 01 / 1392 ] [ 10:4بعد از ظهر ] [ ] [ نظرات () ]