close
چت روم

«اشعار عاشقانه» جهان را به یکدیگر عیدی بدهید

«اشعار عاشقانه» جهان را به یکدیگر عیدی بدهید

گزیده «اشعار عاشقانه جهان» را به یکدیگر عیدی بدهید
چیستا یثربی نویسنده و کارگردان تئاتر عیدی دادن کتاب "آبی کوچک عشق" که گزیده اشعار عاشقانه جهان است، پیشنهاد داد.
چیستا یثربی نویسنده، مترجم و کارگردان تئاتر در ارتباط با چگونگی گذراندن اوقات فراغت مردم در ایام نوروز پیشنهاد داد: برای اینکه مردم کشورمان بتوانند استفاده مفیدی از اوقات فراغتشان داشته باشند من کتاب خواندن را پیشنهاد می کنم. کتاب "شمنیسم" نوشته میرچا ایلیاده با ترجمه محمد کاظم مهاجری کتابی جذاب و مفید است که می توان در ایام نوروز به سراغش رفت.

وی افزود: همچنین خواندن مجموعه داستان "دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد" نوشته آناگاوالدا با ترجمه الهام دارچینیان نیز قصه‌های انسانی و لطیفی دارد. این مجموعه داستان برش‌های جذابی از زندگی را به تصویر می کشد بنابراین خواندنش خالی از لطف نیست.

این نویسنده دو کتاب نوشته و ترجمه خودش را نیز برای خواندن در ایام تعطیلات پیشنهاد داد و گفت: همچنین خواندن کتاب" آبی کوچک عشق" که ترجمه اشعار عاشقانه جهان را با موضوع خیال‌پردازی، هنر و جاودانگی برای خواندن و البته عیدی دادن هموطنان به یکدیگر پیشنهاد می دهم. چون این کتاب کوچک هدیه مناسبی برای این ایام است. مجموعه داستان "اسرار انجمن ارواح" نیز یکی دیگر از کتاب‌هایم است که پیشنهاد می‌کنم خوانده شود چون مسایل اجتماع در آن به تصویر کشیده شده است.

"شمنیسم" پدیده دینی سیبری و آسیا مركزی است. در سراسر این قلمرو وسیع، حیات جادویی ـ دینی جامعه، حول شخصیت "شمن" متمركز است كه نه تنها جادوگر و حكیم ساحر، بلكه شفادهنده، معجزه‌گر، هادی ارواح به دنیای مردگان، عارف و شاعر نیز هست. الیاده در این كتاب، در مقام مورخ ادیان رویكردهای روانشناختی، جامعه‌شناختی و قوم‌شناختی را در هم می آمیزد. چاپ دوم كتاب"شمنیسم" توسط انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب روانه بازار نشر شده است.

مجموعه داستان "دوست داشتم كسی جایی منتظرم باشد"شامل دوازده داستان كوتاه است. داستان‌هایی که  با وجود سادگی باعث مشغولیت  ذهنی خواننده می‌شوند. این کتاب‌ تا سال 2007 میلاد‌‌ی صد‌‌هزار نسخه د‌‌ر فرانسه فروش د‌‌اشته است و تا به حال به 20 زبان ترجمه شد‌‌ه و د‌‌ر فرانسه و بلژیک چند‌‌ جایزه‌ی معتبر را به خود‌‌ اختصاص د‌‌اد‌‌ه است. نشر قطره این کتاب را چاپ کرده است.
طبقه بندی: آخرین اخبار اجتماعی و فرهنگی،
برچسب ها:«اشعار عاشقانه» جهان را به یکدیگر عیدی بدهید،
امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5
تعداد بازدید مطلب : 125
[ چهار شنبه 07 / 01 / 1392 ] [ 10:46بعد از ظهر ] [ ] [ نظرات () ]